7th International Conference of Contemporary Oncology: Personalized Cancer Medicine and Big Data Analysis

Udostępnij:
Już w marcu zapraszamy na 7th International Conference of Contemporary Oncology, Personalised Cancer Medicine and Big Data Analysis, która odbędzie się w marcu w Poznaniu. Organizatorem spotkania jest Polskie Konsorcjum Onkologiczne oraz dwa światowe siostrzane instytuty: the University of Texas MD Anderson Cancer Center z Houston w USA (MDAC) i Institute Gustave Roussy z Paryża (IGR).
Tematem wiodącym spotkania będzie personalizowana onkologia i analiza BIG DATA, pojęcia dość trudnego do przetłumaczenia, ale związanego z ogromem informacji, które nas otaczają. Lekarze i naukowcy operują miliardami danych, coraz większą ilością szczegółów, sekwencji genomowych człowieka, danych klinicznych pacjenta. Dane te muszą być tak przetworzone, aby lekarz mógł otrzymać konkretną informację, która będzie dotyczyła jego pacjenta czy też grupy pacjentów.

Polskie Konsorcjum Onkologiczne to organizacja, która powstała w Poznaniu i w skład której wchodzi 12 czołowych ośrodków chirurgii onkologicznej z Polski. W każdym z tych ośrodków pobierany jest materiał tkankowy od pacjentów, który przysyłany będzie do centrum organizacyjnego Konsorcjum do Poznania, a następnie do Anderson Cancer Center w Houston, gdzie wykonywane będą najnowsze badania genetyczne. Uzyskane informacje przetwarzane będą przez komputer Watson - maszynę najnowszej generacji i swoistą sztuczną inteligencję - i zamieniane na konkretną terapię dla pacjenta. Informacje o wybranych sposobach leczenia będą wracały z powrotem do Polski. W Houston efektywność lecznicza białaczki po zaangażowaniu komputera do analizy danych podniesiona została z 50 do 90%. Drugi ośrodek znajdujący się w Nowym Jorku i zajmujący się rakiem płuc ma podobne wyniki.

Jak informuje członek Komitetu Organizacyjnego Andrzej Mackiewicz podczas konferencji dyskutowane będą możliwości i sposoby przesyłu tkanek. Uczestnicy zastanawiać się także będą, jak ten ogrom napływających informacji na temat chorób i możliwości leczenia przekazać lekarzom tak, aby oni z kolei mogli je wykorzystać w pracy z pacjentem. Największym problemem jest bowiem sposób przetwarzania miliardów danych i zamiany ich na systemy decyzyjne dla lekarza i diagnostyka oraz wynik dla pacjenta.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.