Specjalizacje, Kategorie, Działy

Program, który przyciąga

Udostępnij:
Jak uniknąć powikłań w chirurgii raka odbytnicy? Co nowego w technice miejscowego wycięcia? Czy jest miejsce na leczenie skojarzone we wczesnym raku odbytnicy? Ważnych pytań związanych ze skutecznym leczeniem raka odbytnicy jest wiele, a na wszystkie postarają się odpowiedzieć uznani eksperci podczas XI Konferencji Naukowej Rak Odbytnicy, która odbędzie się w Bydgoszczy 18 i 19 listopada br.
Rak jelita grubego to jedna z najbardziej powszechnych chorób nowotworowych – jest drugim u kobiet i trzecim u mężczyzn co do częstości występowania nowotworem w Europie, odpowiedzialnym za ponad 12 proc. wszystkich zgonów związanych z nowotworami na Starym Kontynencie. Jednym z jego podtypów jest rak odbytnicy, który stanowi ok. połowy wszystkich przypadków.

Już od jedenastu lat bydgoska konferencja Rak Odbytnicy – Czego Jeszcze Nie Wiemy jest dla lekarzy miejscem, w którym mogą wymienić się wiedzą i poznać nowe, coraz skuteczniejsze metody terapii tego schorzenia. Kierownikiem naukowym wydarzenia jest prof. Wojciech Zegarski, kierownik Katedry Chirurgii Onkologicznej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Program tegorocznej konferencji podzielono na siedem sesji tematycznych, podczas których zostaną poruszone kwestie powikłań leczenia, zabiegów z wykorzystaniem robotów, leczenia skojarzonego, prehabilitacji i podejścia interdyscyplinarnego.

Pierwsza sesja wykładowa poświęcona będzie powikłaniom leczenia i sposobom ich uniknięcia. Mowa będzie między innymi o wykorzystaniu zieleni indocyjaninowej w chirurgii odbytnicy, ocenie szczelności zespoleń, a także chemioterapii dootrzewnowej.

Podczas kolejnych sesji poruszony zostanie temat leczenia skojarzonego raka odbytnicy, a także operacji laparoskopowych jelita grubego. Doświadczenia własne w zabiegach robotowych raka odbytnicy zaprezentują przedstawiciele ośrodka warszawskiego, szczecińskiego, gorzowskiego oraz wrocławskiego. Jeden z wykładów będzie dotyczył podobieństw i różnic między leczeniem raka odbytnicy w Polsce i w Szwecji.

Drugi dzień konferencji rozpocznie się od prezentacji poświęconych leczeniu organooszczędzającemu. Zostaną między innymi przedstawione ustalenia z konferencji w Montrealu i São Paulo, a także możliwości współczesnej chemioterapii w leczeniu przedoperacyjnym. Sesja szósta zaoferuje spojrzenie interdyscyplinarne – wykładowcy odpowiedzą między na pytanie, czy wskaźnik „lymph node ratio” jest przydatny w ocenie rokowania u chorych na raka odbytnicy.

Ostatnia sesja będzie natomiast poświęcona bardzo ważnemu tematowi prehabilitacji i metodom właściwego przygotowania chorego do zabiegu. Korzyści z prehabilitacji i chirurgii małoinwazyjnej w leczeniu raka jelita grubego przedstawi prof. Wojciech Zegarski, a doświadczeniami własnymi dotyczącymi prehabilitacji podzieli się prof. Tomasz Banasiewicz. Warto wspomnieć również o prezentacji na temat prehabilitacji w opiece stomijnej i wykładzie dotyczącym zintegrowanego systemu opieki.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem i do rejestracji!

STRONA KONFERENCJI
 
Konferencje
5 dni
Webinar

PROBIOTYKOTERAPIA: Fakty i Mity

Kierownik Naukowy:
prof. dr hab. n. med. Hanna Szajewska

24 WRZEŚNIA 2024, GODZ. 20:00
6 dni
Konferencja stacjonarna

ZJAZD POLSKIEGO TOWARZYSTWA OTORYNOLARYNGOLOGÓW CHIRURGÓW GŁOWY I SZYI

BIAŁYSTOK, 25.09.2024 - 28.09.2024
6 dni
Webinar

MOŻLIWE OPCJE TERAPEUTYCZNE LECZENIA BÓLU NEUROPATYCZNEGO POZA MIORELAKSANTAMI

Kierownik Naukowy:
prof. dr hab. n. med. Adam Stępień

25 WRZEŚNIA 2024, GODZ. 20:00
7 dni
Konferencja stacjonarna

25. KONGRES POLSKIEGO TOWARZYSTWA REUMATOLOGICZNEGO

KRAKÓW, 26.09.2024 - 28.09.2024
7 dni
Webinar

Best Trials Best Results Best Journal - cz. 6

Komitet Naukowy:
prof. dr hab. n.med. Dariusz M. Kowalski

26 WRZEŚNIA 2024, GODZ. 19:00
3 PAŹDZIERNIKA 2024, GODZ. 19:00
8 dni
Konferencja stacjonarna

HISTEROSKOPIA DIAGNOSTYCZNA I OPERACYJNA W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM "KROK PO KROKU"

Kierownictwo naukowe:
prof. Maciej Wilczak
Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej

POZNAŃ, 27 WRZEŚNIA 2024 R.
9 dni
Webinar

METHOAKADEMIA - REUMATOLOGIA DLA WYTRAWNYCH EDYCJA 3

Kierownik naukowy:
prof. dr hab. n. med. Brygida Kwiatkowska


28 WRZEŚNIA 2024
14 dni
Webinar

ZABURZENIA RYTMU SERCA OKIEM KARDIOLOGA - PRAKTYKA NA PODSTAWIE EKG

Kierownik Naukowy:
prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski

3 PAŹDZIERNIKA 2024, GODZ. 19:00
15 dni
Konferencja stacjonarna

PREHABILITACJA 2024 - WIEMY, ŻE TAK, PYTANIE, JAK?

POZNAŃ, 04.10.2024 - 05.10.2024
15 dni
Konferencja stacjonarna

XIII KONGRES TOP NEPHROLOGICAL TRENDS

Poznań, 04.10.2024 - 05.10.2024
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.